ETicaretHakkındaPüfNoktalar

E Ticaret Nedir?
Elektronik ticaret yani kısa adı ile e ticaret, ticaretin elektronik ortamda yapılmasıdır. İnternet üzerinde tedarikçi ve tüketiciyi buluşturur. Ürün satıp alma işlemi bu ortamda gerçekleştirilir. Günümüzde internet kullanımının artması ile ticaret sektörü sanal ortamda yer edinmiştir. Ürün veya hizmetlerin tanıtımı, satışı, ödemesi ve dağıtımı gibi işlemler internet üzerinden yapılır. Eskiden radyo televizyon gazete gibi araçlarla müşterilere ulaşım sağlanırken günümüzde daha kolay şekilde bilgisayar ağları ile ulaşım sağlanmaya başlanmıştır. E ticaret ortamı müşterilere bir çok açıdan kolaylık sağlamaktadır.

Dünyada E Ticaret
İnternet nüfusunun giderek artması sonucunda ticaretin önemi daha da artmaya başlamıştır. Akıllı telefonların artması ile birlikte sanal ortam pazarları daha da büyümüştür. Online alışveriş yapanların sayısı gittikçe artmaktadır. E ticaret ile insanlara büyük kolaylıklar sağlanmıştır. Özellikle son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler e-ticaret hizmetinin sayısını ve kalitesini giderek arttırmaya yardımcı olmuştur.

E Ticaretin Etkileri
İnternet üzerinden gerçekleşen e ticaret faaliyetleri elektronik ortamdaki iletişimi arttırmıştır. Bu sebeple tedarikçilerin müşterilerine daha kolay ve ucuz bir şekilde ulaşmasını sağlamıştır. Sanal ortamda bir mağaza ve pazarlama kurarak ürünlerini pazarlayabilmektedir. Ürünlerin hızlı şekilde geliştirilmesi test edilmesi ve müşteri ihtiyaçlarının tespit edilmesi daha kolay hale gelmektedir. E ticaret işletmelerinde yurtiçi ve yurtdışında rekabet ortamı oluşturulmaktadır. Tüketiciler evlerinden çıkmadan internet üzerinden kolayca alışveriş yapabilirler. Zamanın daha etkin kullanılması sağlanmaktadır. Tüketiciler internet üzerinden ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olurlar.

developer@mumicreative.net Bize ulaşmak için gerekli bilgileri gönderin
hemen dönüş sağlayalım.

DESING & code by Mumi Creative mumicreative.net © 2020